Písal sa rok 2016, kedy v našom meste vrcholila tzv. parkovacia politika. Problém s narastajúcim počtom áut a nedostatkom parkovacích miest sa mal vyriešiť zakúpením parkovacej karty, pričom však stále nemáte istotu, že večer po príchode z práce a Vašich každodenných aktivít budete mať Vaše auto kde zaparkovať, pretože si predsa nekupujete parkovacie miesto, ale iba spomínanú kartu. S narastajúcim trendom motorizmu čakajú podobné problémy aj ďalšie mestá na Slovensku a mnohé s týmto problémom už bohužiaľ bojujú. Tu niekde vo víre negatívnych emócií z blížiacej sa zmeny parkovacej politiky a stále sa zvyšujúceho záujmu verejnosti ako pomôcť našej planéte, sa u nás zrodila myšlienka rozvíjania elektromobility.

Na rozdiel od spomínanej parkovacej politiky, elektromobilita rieši aj ďalší problém súvisiaci s veľkým počtom osobných vozidiel, a tým je čas strávený v zápchach. Len sa zamyslime koľko času v nich strávime. Cestujeme do práce, do školy, na rôzne koníčky a aktivity, na úrady alebo len tak za priateľmi. Mesačne sú to hodiny, ročne dokonca dni, ktoré by sme mohli využiť oveľa efektívnejšie a príjemnejšie.

Myšlienka elektrických dopravných prostriedkov, vrátane elektrických kolobežiek a elektrických bicyklov, sa za posledných pár rokov stala svetovým trendom. Okrem toho, že so sebou priniesla revolúciu v osobnej preprave, je šetrná aj k nášmu životnému prostrediu. Vyčerpateľné prírodné zdroje, ktorých ťažba, následné spracovanie a využitie sú pre životné prostredie nepredstaviteľnou záťažou, postupne nahrádza pohon na elektrickú energiu. Viacerí z Vás si možno práve teraz povedali: ,,Ale veď elektrárne pri výrobe elektrickej energie takisto vyprodukujú množstvo emisií a skleníkových plynov!“ Musíme Vás opraviť, nie je to celkom tak!

V súčasnosti je výroba elektrickej energie regulovaná prísnymi normami a opatreniami, ktoré tieto plyny eliminujú. V konečnom dôsledku, na nabitie jednej elektrokolobežky sa spotrebuje toľko elektrickej energie, ako pri rozsvietenej žiarovke za ten istý čas.

Práve pre všetky benefity elektrických dopravných prostriedkov sme sa rozhodli, že Vám prinesieme rýchly, moderný a ekologický spôsob ako sa prepraviť kam potrebujete. Hocikam pôjdete, elektrická kolobežka Vás tam prepraví tým najštýlovejším spôsobom, rýchlejšie ako vlastné nohy, ekologickejšie ako Vaše auto, či už bude Vaša vlastná alebo požičaná od nás.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

                                                                                                                                                                              Váš tím e-speed